si ca sa vezi ce amuzant e Timpul. m-am certat cu el si acum face totul pe dos, nu vrea niciodata sa ma asculte si o i-a mereu innainte. nu apuc sa ma bucur niciodata de prezenta lui
Printre lacrimi
Ma simt ca un impostor in propia mea viata, din ce in ce mai mult. De la o vreme parca simt lucruri pe care nu ar trebuii sa le simt. Si simt mai mult decat ar trebuii. Nu inteleg de ce a devenit complicat. Era asa simplu totul inainte. Am stricat tot. Cu mine, cu cei din jur..cu tot. Si m am pierdut. Nu asa ar fi trebuit sa fie. In primul rand nici nu se punea problema sa fie ceva. Undeva pe drum m am pierdut pe mine. Nici nu cred ca m am avut. Imi leg mintea de distrageri si uit mereu unde sunt. Chiar nu stiu ce sa fac si atunci cand am impresia ca am reusit sa ma adun vad ca mai mult ma imprastii. Ce e cel mai trist ca n am pe nimeni cu care sa vorbesc. Cel putin asa ma simt. Ma vad din ce in ce mai singura. Chiar nu vreau sa ranesc pe nimeni. Asa ca ajung sa ma ranesc singura doar ca sa fac zilele mai usor de trecut peste ele. Ma urasc atat de tare incat... Si nu e nimic care sa ma ajute cu adevarat. Cel putin nu stiu eu. Si ma gandesc din ce in ce mai mult sa tin pentru...
timpul trebuie vazut ca un prieten bun...nu trebuie intors niciodata impotriva noastra ca nu ne e dusman:) si orice prieten bun nu trebuie pierdut...deci nu pierdem timpul. il pierdem atunci cand facem ceva ce nu dorim... Imi place blogul tau:D
RăspundețiȘtergereimpaca-te cu tine si timpul se va intoarce la tine ca un prieten bun:)
RăspundețiȘtergeremerci,dar eu m-am certat cu timpul :D(merci pt ca iti place :D)
RăspundețiȘtergere